пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Вивчення теми «Основи алгоритмізації та програмування» у шкільному курсі інформатики



Чи не переоцінена роль програмування в теперішній час? Чому стільки ресурсів і часу інвестується в цю галузь? Необхідно отримати відповіді на ці важливі питання сьогодення.
Не потрібно бути спостережливою людиною щоб помітити, що програмування займає важливу роль в житті людства. Стабільний ріст витрачених ресурсів та людино-годин на створення програмних продуктів підтверджують важливу роль даної справи в повсякденні. Підприємства, різні види бізнесу (надання послуг, виробництва товарів) та багато інших сфер економіки використовують продукти програмного забезпечення. Основною причиною популярності даного «товару» є те, що за допомогою нього можна заощадити масу часу та зробити виконання будь-яких завдань більш оптимізованими та точними. Будь-які процеси, що повторюються періодично, або ж виконуються по чітко спланованій схемі можливих варіантів розвитку подій, можна автоматизувати за допомогою програмного забезпечення.
В залежності від роду завдань, які необхідно вирішувати, було створено багато різних видів і підвидів мов програмування, кожна з яких здатна виконувати ті чи інші завдання, та керувати різними приладами чи пристроями. Кожна з мов виникла внаслідок чіткої її необхідності.
Python – високорівнева мова програмування загального призначення, що активно розвивається. Python використовується у найрізноманітніших проектах в якості основної мови програмування, а також для створення додатків і прототипів програм.
На Python написані різні графічні редактори і різноманітні середовища для розробки веб-додатків, комп'ютерні ігри і торент-клієнти. До переліку компаній, які активно використовують Python, входять Яндекс, Apple, IBM, DreamWorks, Google і NASA.
Вчителі інформатики мали чудову можливість ознайомитись з мовою програмування Python та застосувати набуті знання на практиці.

24 березня 2016 року на базі Віньковецького НВК відбувся навчальний семінар вчителів інформатики з проблеми вивчення теми «Основи алгоритмізації та програмування» у шкільному курсі інформатики

Під час проведення теоретичного блоку семінару Яворська М. А. розповіла про  нові вимоги до викладання курсу інформатики в 8 класі. У програмі з інформатики для учнів 5-9 класів зазначена кількість годин відведених для вивчення програмування.



Слободян О. М. та Девда К. І. ознайомили присутніх з основами програмування в середовищі Python.



Також був проведений практикум, на якому вчителі інформатики мали можливість застосувати набуті знання для створення програм  в в середовищі Python та розв’язування задач з програмування по темі «Лінійні програми»





У підсумково-узагальнюючому блоці було підведено підсумок семінару словами Григорія Сковороди: Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших

2 коментарі:

  1. Хороший захід! Колеги інформатики, беріть активну участь в обговоренні!

    ВідповістиВидалити
  2. Цікава стаття!
    На методичних заходах розглядаємо актуальні питання, які допомагають вчителям при викладанні курсу інформатики та підвищують професійний рівень вчителів інформатики.

    ВідповістиВидалити